Sklep Vegemoda

Facebook Instagram Pinterest


„W świecie, w którym globalizacja wydaje się być nieunikniona, postanowiliśmy, że nasze produkty będą wytwarzane w jednym regionie, we wschodniej Francji, dzięki czemu ograniczymy emisję dwutlenku węgla. Chcieliśmy udowodnić, że dzięki pomysłowości i wytrwałości możliwe jest zaoferowanie produktów „made in France” – zdrowych i kreatywnych, o bardzo wysokiej jakości.”

 

WEB-jouetslibres-120409

PRODUKCJA LOKALNA
Naturalnie produkowane we Francji

Elementy drewniane zabawek pochodzą z lasów Jury francuskiej i są konfekcjonowane w regionie Morains. Spinacze są wytwarzane w dolinie d’Oyonnax, znanej na całym świecie kolebce francuskiego przemysłu tworzyw sztucznych. Kulki są produkowane niedaleko Limoges w ostatniej w Europie manufakturze wytwarzającej je w sposób tradycyjny.

WEB-jouetslibres-120409

EKOLOGIA
Gry trwałe i zdrowe

Cel: zero odpadów. Les Jouets Libres oddaje do Waszej dyspozycji gry bez zbędnego opakowania. Ulotka jest nadrukowana bezpośrednio na pudełku, woreczki wykonane są z certyfikowanej bawełny organicznej (certyfikat GOTS) i zastępują plastikowe saszetki jednorazowego użytku. Opakowanie Les Jouets Libres to eko-design. Głównym kryterium wyboru podwykonawców jest jak największe ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

WEB-jouetslibres-120409

EDUKACJA
Dać dzieciom inteligentne gry

 Les Jouets Libres to gwarancja kreatywności, dzięki pełnej swobodzie w ustalaniu własnych reguł. Wasze dziecko staje się właścicielem gry i tworzy swój świat poprzez własnoręczne naklejanie naklejek, doskonaląc tym samym swoją małą motorykę.

WEB-jouetslibres-120409

ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Opracować na stałe

Bezpieczeństwo Waszych dzieci jest dla Was priorytetem, dla Les Jouets Libres również. Wszystkie produkty i materiały zostały bowiem wyselekcjonowane i przebadane zgodnie z obowiązującymi normami jakości: Reach, EN71.1/2/3,… Drewno, którego używa podczas produkcji Les Jouets Libres posiada certyfikat PEFC, papier posiada certyfikat FSC, tusze – Imprim’Vert lub OekoTex, a bawełna – certyfikat GOTS. Decyzja firmy o współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami regionalnymi świadczy również o dużej woli wspierania lokalnego przemysłu.

 

produkty3_les