Sklep Vegemoda

Facebook Instagram Pinterest


 

Słowo „GUNAS” w sanskrycie opisuje atrybuty i cechy natury. Jest to również częściowo anagram imienia projektantki i założycielki firmy sugandh-name-text_p

Gunas to niezależna, luksusowa marka modowa. W 2008 roku, serce oraz dusza Sugagandh G.Agrawal zaczęły krzyczeć tak mocno w imieniu bezbronnych zwierząt, iż po siedmiu latach pracy w korporacji, postanowiła zwolnić się i założyć własną firmę, wolną od okrucieństwa i przemocy wobec zwierząt.

star-icon Jej misja była jasna i stanowcza.

Zwierzęta NIE są częścią mody. Możemy czuć się dobrze i wyglądać dobrze, bez potrzeby zabijania zwierząt. Musimy wiedzieć, co dzieję się w fabrykach i w jaki sposób powstają rzeczy dostępne na sklepowych półkach.

star-icon Etyka i współczucie to przyszłość mody.

Intensywne, trwające rok poszukiwania odpowiednich materiałów, będących najlepszym odpowiednikiem skóry doprowadziły do wyprodukowania pierwszej próbki torby Gunas, w samym środku Strefy Mody na Manhattanie. Pierwsza kolekcja, zawierająca osiem modeli, zajęła główne miejsce podczas Nolcha, wydarzenia promującego „zieloną” modę podczas New York Fashion Week. Torby Gunas zostały bardzo gorąco przyjęte przez prasę oraz magazyny takie jak: Marie Claire, magazyn wydawany przez PETA, VegNews, ABC news channel, Fox Tv, Times magazine, Organic Spa czy Huffington Post.

star-icon Projektowanie powinno skupiać się na: Ludziach, planecie i DOPIERO PÓŹNIEJ na profitach.

Od momentu rozpoczęcia działalności, marka GUNAS przeszła niesamowite zmiany, odkrywając tym samym w ludziach pragnienie rezygnacji z napędzania okrutnego, pełnego cierpienia rynku rzeczy skórzanych. GUNAS wypełniło niszę, która była tak potrzebna, zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi oraz całej naszej planety! Na początku, torby firmy GUNAS były produkowane jedynie w Nowym Jorku, jednak wraz z wzrostem popularności, założycielka postanowiła wspomóc inne Państwa i postanowiła część produkcji przenieść do małych, etycznie prowadzonych firm produkcyjnych, dając tym samym pracę rzemieślnikom z Indii, Meksyku, Korei, Brazylii oraz Hong Hongu. W 2011 roku Sugandh otwarła również małe studio w Indiach by pomóc lokalnym rzemieślnikom w rozwoju ich rzemiosła, produkując tym samym etyczną, w 100% wegańską modę. W 2012 roku Ethical Fashion Forum w Londynie nagrodziło GUNAS za bycie najlepszą firmą produkującą torebki w kategorii Przedsiębiorstwa Wolne Od Okrucieństwa.

star-icon gunas_wizja star-icon TY jesteś INSPIRACJĄ!

GUNAS czerpie inspiracje od ludzi ( tak, również od Ciebie!), którzy wyznają takie same wartości moralne, tym samym nie chcąc rezygnować z własnego stylu. Projekty oraz użyte w nich materiały są tak różnorodne, iż bez wątpienia każda osoba znajdzie coś we własnym guście! Szeroki wybór, piękny design oraz jakość nie pozostawiają miejsca na wymówki do rezygnacji z wegańskiej mody!

Nowa definicja MAINSTREAM’owej mody!

Sądząc, iż nadmierna produkcja oraz nadkonsumpcja są jednymi z głównych przyczyn naruszania ekosystemu, GUNAS nie produkuje SEZONOWYCH kolekcji. Od czasu do czasu dodawane są jedynie nowe projekty to standardowych modeli. Przedsiębiorcy, razem z konsumentami powinni dzielić odpowiedzialność za ochronę środowiska i całej planety, szczególnie w dzisiejszej dobie, gdzie króluje nadużywanie zasobów naturalnych.

LOGO gunas_serce

Logo GUNAS symbolizuje „supeł nieskończonej miłości”. Do zwierząt, do natury i do ludzi, którzy produkują torby GUNAS. Jest ciągłą „przypominajką” mówiącą o tym kim jest GUNAS i jaki jest nasz wspólny cel.

produkty1_gunas