Vegemoda shop

Facebook Instagram Pinterest

How to choose vegan shoes?

Buty dla wegan, Buty wegańskie - grafika strony

Shoes for vegans is quite a big, separate subject in terms  of vegan clothes. Is is quite easy to buy vegan clothing in big well-known brands, but the situation is a little bit more harder with shoes. Fiding a nice pair of vegan shoes in stationairy stores is a real challange. Is is difficult to say whether this is due to lack of awareness or negligence of manufacturers but even if we are buying shoes made from eco-leather, there’s no certainty if the product is 100% free of animal “ingredients”.

Shoes for vegans, not always vegan

 It’s generally believed that vegan shoes are those made with so-called eco-leather (synthetic material that visually imitate a natural animal skin). And how it looks in practice?
Even if

.? Choć wierzch buta wykonano z syntetycznego materiału, to często zdarza się, że podszewka lub wkładka wykonane są ze skóry lub wełny. Z tego względu uważnie trzeba sprawdzać oznaczenia na obuwiu, które ustrzeże nas przed popełnieniem błędu. Przyjrzeć należy się także samej eko-skórze, która nie zawsze jest eko i nie zawsze wegańska. Wbrew przyjaznej nazwie, produkcja skóry ekologicznej z ekologią niestety ma niewiele wspólnego, gdyż mocno obciąża środowisko naturalne. Co więcej, skóra ekologiczna nie jest materiałem biodegradowalnym, jej rozkład trwa dziesiątki, jeśli nie setki lat. Zaskakujący jest również fakt, że do produkcji eko-skóry nierzadko wykorzystuje się resztki pozostałe po produkcji odzieży ze skóry naturalnej. Jeśli więc chcesz kupić buty wegańskie, to lepiej unikaj tych z eko-skóry.

Buty wegańskie – lepsze alternatywy

Niektórzy gotowi są pomyśleć, że skoro eko-skóra jest tak kiepskim materiałem, to już może lepiej kupić buty skórzane? W żadnym wypadku! Wystarczy tylko dobrze poszukać, by przekonać się, że wegańskie buty są w zasięgu ręki. W przypadku letnich butów sytuacja jest prosta, gdyż można je wyprodukować z takich materiałów, jak grube płótno, bawełna czy len – zapewnią one odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort noszenia, poza tym są dosyć wytrzymałe. Co jednak z obuwiem jesiennym i zimowym? Tutaj również nie ma się o co martwić. Co rusz powstają nowe firmy, które prześcigają się w produkcji wytrzymałego i przyjaznego środowisku obuwia. Do jego produkcji wykorzystuje się mieszanki włókien syntetycznych, które utrzymują ciepło i są wodoodporne. Powstają także nowe, lepsze materiały skóropodobne pochodzenia roślinnego, które są znacznie bardziej trwałe od popularnej eko-skóry i co ważne – przyjazne środowisku. Cieszy również fakt, że po wegańskie materiały coraz częściej sięgają duże marki, które chcą wypuszczać specjalne, wegańskie kolekcje.

Choć zakup butów wegańskich z początku może wydać się trudny, znalezienie wegańskich marek w internecie nie stanowi większego problemu. Mnogość wegańskich i ekologicznych materiałów sprawia, że możemy kupić obuwie w niemal każdej stylistyce – baletki, trampki, sneakersy, botki czy kozaki. Jednocześnie mamy pewność, że robimy coś dobrze i pożytecznego dla środowiska naturalnego.

Sign up for Newsletter

Contact Us

info@vegemoda.pl

Delivery

Courier: GLS

Payments

Payment method
Bank Transfer